Praktinio šaudymo centras

Koks ginklas tinkamiausias TAU?

Pirmiasia norint išsirinkti tinkamą ginklą svarbu, sąžiningai kievienam atsakyti į keletą klausimų. Daugeliu atveju, nusipirkus ginklą jį tenka keisti kitu, kadangi neatitinka lūkesčių, būna per sunkus, per mažas ir t.t. Ginklų pasirinkimas yra didžiulis, kaip nepasiklysti renkantis ginklą? Štai keletas patarimų į ką reikia atkreipti dėmesį norint išsirinkti būtent sau tinkamą ginklą.
1. Mokėjimas naudotis ginklu
Nors tai nėra ginklo savybė, tačiau tai begalo svarbu renkantis ginklą ne tik sportui, bet ir savigynai, kiekienas žmogus turintis patį geriausią ar moderniausią ginklą, negalės apsiginti, jei nemokės tinkamai juo naudotis, todėl renkantis ir planuojant pirkti ginklą rekomenduojame bent retkarčiais vykti į šaudyklas šiek tiek pasitreniruoti, taip jausitės patys labiau pastikintys savimi.
2. Patikimumas
Renkantis ginklą, tiek sportui, tiek savigynai, svarbu jo patikimumas. Yra daugybė įvairiausių kriterijų koks yra patikimas ginklas...  1000 šūvių be užstrigimo, nors esant tokioms šiuolaikinėms technologijoms mažiau ir nereikia tikėtis. Nors reikia nepamiršti, kad ginklas mechaninis įtaisas ir bet kada galima užstrigti, todėl būtina treniruotis, kad žinotumėte, kaip su ginklu elgtis esant nenumatytoms situacijoms.
3. Patogumas nešiotis
Jei renkatės ginklą savigynai, tai vienas iš svarbiausių kriterijų tai patogumas nešiotis, kadangi ginklas turi būti paslepiamas po rūbais geriausia, kad jis būtų kaip įmanoma mažesnis, nors mažesniu ginklu gali būti sunkiau nusitaikyti ir nepatogu paimti, maža rankena gali būti paiimama tik su 3 pirštais, to pasekoje sunkiau išlaikyti rankoje ir tinkamai elgtis. Dar vienas svarbus kriterijus tai ginklo sunkumas jei planuojate nešiotis kiekvieną dieną, svarbu, kad ginklas būtų kaip įmanoma lengvesnis, dar geriau jei didžioji dalis ginklo yra plastikas (pvz Glock).
4. Kaina
Renkantis ginklą kaina irgi yra labai svarbus kriterijus, todėl renkatis iš tokios gausybės reikėtų nusimatyti savo biudžetą, tačiau renkantis naują ginklą vidutinė investicija gali būti nuo 700 iki 1000 eurų.
Labai sunku išsirinkti niekada nešaudžius, todėl labai kviečiame Jus apsilankyti mūsų šaudykloje, išbandyti įvarius ginklus GLOCK, CZ, WINCHESTER, SMITH & WESSON, SIG SAUER ir kitus.